Formularz zgłoszeniowy

PL EN UA

Studio Breakthru Films, twórcy pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego techniką malarską “Twój Vincent”, zapraszają artystów malarzy do wzięcia udziału w kolejnej produkcji.

„Chłopi” w reżyserii nominowanej do Oscara® Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule. Film jest realizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy „Twoim Vincencie”. Unikalny styl “Chłopów” nawiązuje do szerokiego repertuaru obrazów młodopolskich artystów.

Zobacz concept trailer “Chłopów” tutaj!

W filmie bierze udział plejada polskich gwiazd. W roli Jagny występuje Kamila Urzędowska. Partnerują jej Robert Gulaczyk (Antek), Mirosław Baka (Boryna), Andrzeja Konopka (Wójt), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Sonia Mietielica (Hanka), Małgorzata Kożuchowska (Organiścina), Sonia Bohosiewicz (Wójtowa), Maciej Musiał (Jasio), Dorota Stalińska (Jagustynka), Julia Wieniawa (Marysia Pastuszka) oraz Mateusz Rusin (Mateusz).

Jeżeli chcesz ożywić swoje obrazy, by opowiedzieć emocjonującą historię, która zobaczy cały świat,
wyślij do nas swoje portfolio!

Co na Ciebie czeka:
• Klimatyczne studio w zielonym Sopocie, spacerem od plaży
• Praca pod okiem zdobywców Oscara i kilkudziesięciu innych światowych nagród
• Międzynarodowy zespół lubiących się ludzi
• Prywatna opieka medyczna
• Poznanie unikatowej techniki animacji malarskiej

Czego oczekujemy:
• Doskonałego warsztatu malarskiego i wyczucia stylu „Młodej Polski”
• Zaangażowania podczas produkcji filmu planowanej do połowy 2023 roku

PROCES REKRUTACJI

Portfolio

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym prześlij nam swoje portfolio – skorzystaj ze specjalnie przygotowanego do tego celu formularza.
Nadesłane portfolia ocenimy pod kątem warsztatu i umiejętności malarskich, a wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w 3 dniowym teście malarskim.

3-dniowy test

Test będzie polegał na sprawdzeniu Twoich umiejętności malarskich i animacyjnego wyczucia. W trakcie tych 3 dni namalujesz i zaanimujesz krótkie ujęcie, pracując na naszych stanowiskach animacyjnych. Testy odbędą się w naszym studiu w Sopocie.

3-tygodniowy kurs animacji

W trakcie 120-godzinnego kursu animacji dowiesz się w jaki sposób animować wykorzystując PAWS (stację do animacji malarskiej) oraz w jaki sposób wykorzystywać oprogramowanie Dragonframe. Szkolenie odbędzie się w studiu w Sopocie a jego termin oraz szczegóły organizacyjne zostaną podane po testach.

Breakthru Films Sp. Z o.o. nie pokrywa kosztów zakwaterowania oraz przejazdu na czas testów i szkolenia.

Więcej informacji o studio BreakThru Films:

BreakThru Films studio znane jest z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów animowanych. Studio zdobyło Oscara za “Piotrusia i Wilka”, a Twojego Vincenta zobaczyło ponad
6 mln widzów na całym świecie.

Skąd dowiedziałeś się o prowadzonej rekrutacji?